microbe-blurred microbe

Система охорони здоров’я України максимально мобілізована для протистояння захворюванню COVID-19. Маємо понад 77000 місць в інфекційних стаціонарах, а також інфекційні бокси в лікарнях та діагностичні тест-системи на виявлення коронавірусу. Понад 900000 лікарів-інфекціоністів, педіатрів, терапевтів та медичних працівників надають кваліфіковану допомогу пацієнтам.

Нормативно-правова база
Інформація для лікарів
Допомога лікарям

Показники для послаблення протиепідемічних заходів

  • заповненість ліжок у лікарнях;
  • рівень тестувань - не менше 24 тестів на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів;
  • рівень нових захворювань не має перевищувати 40 випадків на 100 тисяч населення протягом 14 днів. 

Кожні 7 днів комісія прийматиме рішення щодо рівня епідеміологічної небезпеки. Рішення про послаблення рівня небезпеки переглядатимуть не раніше, ніж через 14 днів (інкубаційний період хвороби).

 Індикатори адаптивного карантину на Google Диску

Оновлюється щодня об 11:00

Де можна знайти постанови та розпорядження щодо боротьби з коронавірусом?

Посилання на тексти офіційних документів можна переглянути в розділі Нормативно-правова база.  

Який алгоритм дій лікарів щодо випадків COVID-19? 

Гаряча лінія для медичних працівників щодо протидії коронавірусу: 0 800 505 855

Лікарі працюють за чітко визначеним алгоритмом відповідно до наказів МОЗ і рекомендацій ВООЗ.

Дізнатись більше  
Додатково

Що треба знати про новий коронавірус?

Відповіді на основні запитання про COVID-19 — захворювання, спричинене новим коронавірусом.
Детальна інформація про коронавірус COVID-19

2

 Де зробити тестування на COVID-19?

Створено мапу пунктів, які організовано при закладах охорони здоров'я, що надають первинну, спеціалізовану амбулаторно-поліклінічну медичну допомогу, та фізичними особами-підприємцями, які одержали ліцензію з медичної практики, з обов’язковим дотриманням вимог інфекційного контролю передбачає тестування таких категорій осіб:

  • з підозрою на COVID-19, з ознаками ГРВІ, пневмонії, у випадку відсутності можливості проведення тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
  • з позитивним тестом на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, окрім осіб, що відповідають підозрілому або ймовірному випадку коронавірусної хвороби;
  • з ознаками імуносупресії, у випадках госпіталізації.

 

ЦГЗ РОЗРОБИВ 16 НОВИХ НАВЧАЛЬНИХ КУРСІВ ДЛЯ МЕДИКІВ

Онлайн-курси ЦГЗ охоплюють широке коло тем, зокрема: COVID-19, ВІЛ, туберкульоз, гепатити, громадське здоров'я, неінфекційні захворювання та інші. Вони будуть корисні медичним і соціальним працівникам, психологам, а також усім, хто хоче дізнатися більше про новітні медичні практики та методи психосоціального супроводу пацієнтів.
Дистанційна освіта — це сучасний підхід до професійного вдосконалення, а також чудова нагода продовжити навчання та покращити свої знання, навички у потрібній сфері у зручний для себе час і за допомогою провідних фахівців галузі. Дізнатись більше

Платформа дистанційного навчання ЦГЗ

Вебінар в рамках проекту "Підтримка МОЗ, ЮНІСЕФ у розвитку потенціалу менеджерів та медичних працівників закладів охорони здоров’я, для посилення реагування на COVID-19 в Україні"

Перший вебінар із серії "Ведення пацієнта з підозрою або підтвердженим COVID-19" для керівників і медичних працівників закладів первинного рівня медичної допомоги та екстреної допомоги. Вебінари проводяться в рамках проекту "Підтримка МОЗ, ЮНІСЕФ у розвитку потенціалу менеджерів та медичних працівників закладів охорони здоров’я, для посилення реагування на COVID-19 в Україні", що реалізується ГО "Асоціація сімейних медичних сестер" у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерством охорони здоров'я України, Національною службою здоров'я України, Українським католицьким університетом за фінансової підтримки Уряду Німеччини.

Більше інформації для медичних працівників — у переліку нижче.

 

Вступили в дію норми щодо цифровізації форм № 058/0 та 060/о (екстрених повідомлень по підозрах і випадках COVID-19).  

 

Допомога лікарям

Кабінет Міністрів України постановив: направити кошти, передбачені для закупівлі медичних послуг, пов’язаних з наданням медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, насамперед на  здійснення додаткових доплат медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов’язкових доплат, надбавок) відповідно до законодавства.

Уряд врегулював процедуру розслідування випадків смерті медпрацівників, які надають допомогу пацієнтам з COVID-19, внаслідок захворювання на цю недугу. 5 січня 2021р. прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання розслідування випадків смерті окремих категорій медичних працівників». Врегулювання процедури розслідування випадків смерті медпрацівників, що надають допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, під час виконання професійних обов'язків, забезпечить дотримання державних гарантій, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Також реалізація рішення Уряду забезпечить спрощення отримання страхових виплат, передбачених статтею 39 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».

Також внесено зміни до Порядку здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв'язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та визначення їх розмірів.
Медичні працівники, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19 під час виконання професійних обов’язків, або члени сімей таких медичних працівників у випадку їх смерті, мають право на страхові виплати, передбачені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» після визнання захворювання пов’язаним з виробництвом.
Документом для отримання страхових виплат є акт розслідування гострого професійного захворювання, пов’язаного з виробництвом, за формою, встановленою Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві (постанова КМУ від 17.04.2019 № 337). Цей акт складається комісією із розслідування, що створюється територіальними органами Держпраці (у випадку смерті) та роботодавцем (в інших випадках).
Акт складається виключно на підставі епідеміологічного розслідування випадку інфікування медпрацівника та висновку профпатолога щодо встановлення діагнозу, пов’язаного із COVID-19.

Державна служба праці, гаряча лінія для медичних працівників, які захворіли на COVID-19: +38 044 279 03 28.

Про невідкладні заходи щодо забезпечення державних фінансових гарантій медичного обслуговування пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та належної оплати праці медичних та інших працівників, які надають медичну допомогу таким пацієнтам.

Наші лікарі працюють цілодобово, рятуючи тисячі життів. Ми зібрали низку урядових ініціатив, які мають полегшити поїздку медичних працівників на роботу під час пандемії: