0 800 505 840
0 800 60 20 19

Гаряча лінія 

microbe-blurred microbe

У зв’язку з поширенням COVID-19, оголошено карантин та навчання переведено в онлайн формат. Уряд розробив інструменти дистанційної роботи, щоб не зривати навчальний процес та зробити його максимально доступним. Більше інформації на mon-covid19.info

Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів.

Оновлено 3 грудня

Як зробити для родини комфортний простір?

У період пандемії важливо слідкувати не лише за фізичним здоров’ям, а й ментальним. Якщо вам доводиться проводити багато часу з близькими у спільному просторі, варто використовувати деякі правила. Це допоможе комфортному співіснуванню та знизить рівень стресу.

Дві години тиші. Домовтеся з близькими про зменшення джерел шуму. 

Особиста зона для кожного. Це може бути письмовий стіл, ліжко, кут кімнати, де інші члени родини не докучатимуть. 

Справедливий розподіл обов’язків. Не потрібно обслуговувати інших, якщо вони можуть самі про себе подбати. 

Потреба у визнанні. Частіше дякуйте одне одному за зроблену роботу чи доручення.

Вибачайтеся. Намагайтеся не тягти за собою конфлікти в новий день. 

1. Навчальний рік 2020-2021 

З 1 вересня українські школи почали роботу у звичайному режимі, а закриття навчальних закладів можливо тільки в районах червоної зони. Зважаючи на карантин та обмеження, усім закладам освіти рекомендовано дотримуватися рекомендацій, які мінімізують поширення захворювання. USAID допоміг створити інформаційні матеріали для навчальних закладів, які можна роздрукувати та розмістити у приміщеннях.

У закладах позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів рекомендується:

 • входити та пересуватися по закладах освіти потрібно у масці, під час занять її можна не використовувати. Учні 1-4 класів можуть ходити по школі без масок;
 • на вході до навчальних закладів мають бути антисептики, учні та викладачі повинні мити руки водою з милом після кожного уроку. Якщо немає доступу до води - використовувати антисептик.
 • перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів про самопочуття. При симптомах захворювань – направлятимуть на огляд до медпрацівника; 
 • термометрія обов’язкова для персоналу, але не для учнів та студентів. Заборонено входити до закладів з температурою понад 37,2 С. 
 • у регіонах "помаранчевого" рівня, педагогам рекомендують носити захисні щитки, у решті зон - дотримуватися фізичної дистанції;
 • необхідно зменшити пересування учнів закладом: можна проводити всі заняття в одному кабінеті;
 • провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
 • рекомендується проводити заняття на відкритому повітрі, за можливості;
 • розклад має починати та завершати заняття в різних класах у різний час;
 • у туалетах повинні бути мило, паперові рушники, сушарки. Заборонено використовувати багаторазові рушники;
 • під час карантину заборонено харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. У їдальні відстань між столами має бути не менше 1,5 м, за одним столом не більше 4-х осіб;
 • у разі підтвердження випадку коронавірусу в когось з учнів (студентів) - вся група йде на самоізоляцію.

Чи фінансує Уряд закупівлю дезінфікуючих засобів для шкіл?

Уряд виділив майже 540 млн грн на закупівлю засобів дезінфекції шкіри та поверхонь.

Чи відновиться навчання після осінніх канікул?

Дошкільні заклади освіти, учні 1-4 класів навчатимуться у звичайному режимі. Якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, учні 5-11 класів навчатимуться дистанційно.

Як батьки можуть впливати на безпеку навчального процесу в період карантину?

Можна звертатися зі скаргами щодо недотримання безпечних умов освітнього процесу до Державної служби якості освіти. Телефони “гарячої лінії”:

 • з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50;
 • з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-34-31.

Час роботи: понеділок – п'ятниця з 9:00 до 18:00 (крім вихідних і святкових днів).

Рекомендації щодо захисту дітей у цифровому середовищі.

За ініціативи Міністерства цифрової трансформації України громадська організація «МІНЗМІН» створила переклад рекомендацій щодо захисту дітей у цифровому середовищі. Діти та молодь використовують Інтернет з різною метою: від отримання інформації в межах практичних шкільних занять до спілкування з друзями. Вони дуже вміло опановують складні програми та додатки, приєднуючись до Інтернету за допомогою мобільних телефонів, планшетів та інших портативних пристроїв. Проте Інтернет водночас став для них надто небезпечним місцем для занять без нагляду. Крім того, пандемія COVID-19 призвела до збільшення кількості дітей, які вперше почали користуватися Інтернетом для продовження своєї освіти та підтримки соціальної взаємодії.

Завантажити рекомендації щодо захисту дітей у цифровому середовищі:

Крім рекомендацій, підготували міні-книгу з правами та правилами безпеки дітей у цифровому середовищі, а також робочий зошит із безпеки в цифровому середовищі за участі персонажа Санго — телефонного ніндзя, який допомагає дітям безпечно та із задоволенням проводити час у мережі. 

Чи можуть працювати дитячі садочки? 

Дитсадки працюють у звичайному режимі, в регіонах з низьким поширенням COVID-19. У разі сплеску захворювання, комісії ТЕБ та НС можуть локально обмежувати роботу дошкільних закладів.

Докладніше тут: https://bit.ly/2Q4LXKg    

Як відбувається навчання в інклюзивних закладах освіти?

Навчальний процес відбувається з використанням технологій дистанційного навчання.

2. Як говорити зі своїми дітьми про COVID-19?

Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми

8 порад, як заспокоїти і захистити дітей

Що повинні знати батьки про новий вірус
Як захистити вас та ваших дітей - оновлено


3. Вчителям

Для полегшення переходу на цифрове навчання, вчителі можуть використовувати освітній серіал “Карантин: онлайн-сервіси для вчителів". Він допоможе побудувати правильну та ефективну роботу з учнями, батьками на період карантину. 

Педагоги працюють у гнучкому та дистанційному режимі. За законом, для них зберігається середня заробітна плата.
Вчителі та викладачі, які виконують іншу організаційно-педагогічну роботу,  отримують заробітну плату за встановленою тарифікацією.

Будь-який тиск на вчителя чи примусова “відпустка за власний рахунок” є незаконними. У таких випадках потрібно звертатися до освітнього омбудсмена.

Контакти Служби освітнього омбудсмена: info@eo.gov.ua або за посиланням zvernennya.eo.gov.ua

 FAQ

Чи потрібно абітурієнтам з тимчасово окупованого Криму та Севастополя проходити самоізоляцію?

Абітурієнти можуть виїжджати з тимчасово окупованого Криму та м. Севастополя самостійно, у супроводі одного з батьків чи законного опікуна без обов'язкової самоізоляції. Самоізоляція припиняється за умови негативного ПЛР-тесту. 

Як працюватимуть заклади дошкільної освіти під час адаптивного карантину?

З послабленням карантину, у регіонах із задовільною епідеміологічною ситуацією, запрацювали дитячі садки. 

МОН відповідає на поширені запитання щодо роботи дитсадків під час адаптивного карантину.

Як часто потрібно мити приміщення з використанням дезінфекційних засобів?

Поверхні варто дезінфікувати щонайменше раз на 2 години. У кінці зміни необхідно проводити вологе прибирання з використанням дезінфекційних засобів.

Вихователям під час прогулянки необхідно носити маску?

Так. Кожен, хто перебуває на території дитсадка, має користуватись масками чи респіраторами, крім дітей.

Є обмеження на кількість дітей в групі?

У групі кількість дітей не повинна перевищувати встановлені нормативи.

Дітям дозволено приносити свої іграшки?

Ні. У період карантину заборонено використання м’яких (м'яко-набивних) іграшок. Відповідно до Санітарного регламенту, дозволені іграшки обробляють дезінфекційними засобами. З Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0563-16

Чи можуть діти брати з собою питну воду?

Ні. Адже у дитсадки постачається вода, яка відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вода, яку приноситимуть з собою діти, може не відповідати встановленим вимогам, тому брати з собою напій в дитсадок не можна.  З наказом Міністерства охорони здоров'я України щодо вимог до питної води можна ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0452-10

Як батькам забирати дітей з дитячого садка?

По завершенню дня, вихователь групи передає дитину батькам на території дитсадка, але не в будівлі. Батькам необхідно користуватись маскою чи респіратором під час перебування на території дитсадка. Передавати батькам дітей може помічник вихователя чи інша особа, визначена директором ЗДО. Але за кожною групою варто закріпити постійних вихователів і помічників.