0 800 505 840
0 800 505 201

Гаряча лінія 

microbe-blurred microbe

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Такі ж рішення застосувала Україна, що сприяло проходженню епідемії за м’якшим сценарієм. Перелік держав із значним поширенням COVID-19

Інформацію оновлено 26 серпня

Які країни відкрили свої кордони для українців? 

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців. 

alblgegrsuschg
Албанія, Болгарія, Єгипет, Сербія, США, Чорногорія
— дозволяють в’їзд без будь-яких обмежень та тестування.
 
bs
Багамські острови
— необхідно отримати дозвіл на сторінці агентства подорожей Багамських Островів. По прибуттю показати результати негативного тесту, якому не більше ніж 10 днів. 

Tn
Туніс
— ПЛР-тестування по прибуттю та карантин від 7 до 14 днів.

tr
Туреччина
— українці проходитимуть на кордоні медогляд. Якщо виникнуть симптоми COVID-19, необхідно здати безкоштовний ПЛР-тест. Для в’їзду в країну потрібен страховий поліс на COVID-19. 

hr
Хорватія
— при перетині кордону необхідно показати негативний результат ПЛР-тесту, зроблений протягом останніх 48 годин до виїзду. Якщо без тестування - обов'язкова 14-денна самоізоляція

Також відкрили кордони для українців:

Велика Британія, Сербія, Північна Македонія, Білорусь, Мексика, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ліван, Єфіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Словенія, Мальдіви, ОАЕ, Ірландія, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко та Сент-Люсія.

Перед купівлею квитків перевіряйте інформацію щодо умов в'їзду громадян України до інших країн. Зараз на територію ЄС можуть в’їжджати дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в'їзду.

Коли відновиться авіасполучення?
З 15 червня 2020 року відновлено роботу авіасполучення (прийняття та відправлення).

Чи можна перетинати кордон пішки?
Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ. 

Чи можна перетинати кордон на власному авто?
Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі. 

Щоб дізнатися про стан роботи пункту пропуску, просто наведіть на нього курсор миші, або скористайтеся фільтрами з правого боку від мапи. Щоб переглянути мапу в повноекранному вигляді натисніть на стрілку в правому нижньому кутку мапи. Альтернативна мапа ДержПрикордон служби

Чи можна виїжджати закордон?
Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, самоізоляцію. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України. 

Чи можуть іноземці виїжджати з України?

 

З 00:00 29 серпня на територію України заборонено в’їзд іноземцям та особам без громадянства, окрім:

  • іноземців, які прямують транзитом; 
  • осіб, що навчаються в Україні, постійно проживають, визнані біженцями чи особами, які потребують додаткового захисту; 
  • представників дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, презентаційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, прибувають на запрошення МЗС України;
  • водіїв, членів екіпажу вантажних, транспортних засобів, автобусів регулярних перевезень, членів екіпажів повітряних морських та річкових суден;
  • осіб, що служать у ЗСУ, інструктори збройних сил держав-членів та держав-учасниць НАТО, або осіб, що прибувають на запрошення Міноборони;
  • діячами культури, запрошеним закладами культури, учасники спортивних змагань, що проводяться на території України;
  • осіб, що перевозять клітини для трансплантації, прибувають на лікування до закладів охорони здоров'я України; 
  • громадяни Білорусі, у випадку звернення.

Чи є альтернативи замість 14-денної самоізоляції?

Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців та українців що повертаються до України.Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена - не потрібно проходити самоізоляцію.
Також можна достроково припинити самоізоляцію, здавши тест.

Яким державним органом України здійснюється контроль за ціноутворенням на ринку авіаперевезень?
Державне регулювання в галузі авіації та використання повітряного простору України провадиться згідно з вимогами Повітряного кодексу України. Якщо громадянин України перебуває за кордоном і не має можливості повернутися додому, необхідно зареєструватися в системі «Друг» за посиланням Міністерства закордонних справ України.

Перелік держав зі значним поширенням COVID-19

МОЗ розробив список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 розділено на “червону” та “зелену” зони. 

Прибуваючі із “зеленої” зони - не проходитимуть обсервацію. Ті, хто приїжджає з “червоної зони” можуть на вибір: встановити “Дію” та провести 14 днів на самоізоляції, або здати тест на COVID-19 (не більше, ніж за 48 годин до перетину кордону), та за негативного результату не проходити самоізоляцію.  

Інформація щодо країн із значним поширенням COVID-19 станом на 25 вересня 2020 року