0 800 505 840
0 800 505 201

Гаряча лінія 

microbe-blurred microbe

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Такі ж рішення застосувала Україна, що сприяло проходженню епідемії за м’якшим сценарієм.

Інформацію оновлено 15 червня

Кордони України

Які країни відкрили свої кордони для українців?

З 15 червня:

Албанія та США - дозволяють в’їзд без будь-яких обмежень та тестування.
Велика Британія - дозволено в’їзд, але з 14-денним карантином.
Туреччина - без обмежень, тестування по прибуттю.

З 27 червня:

Туніс - тестування по прибуттю.
За сприятливої епідемічної ситуації, у липні відкриють кордони:
Кіпр, Чорногорія, Грузія та Греція

Перед купівлею квитків перевіряйте інформацію щодо умов в'їзду громадян України до інших країн. Наразі на територію ЄС можуть в’їжджати дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в'їзду.

Коли відновиться авіасполучення?

Відновлення роботи авіасполучення (прийняття та відправлення),
заплановано на 15 червня 2020 року.

Чи можна перетинати кордон пішки?

Від 7 квітня перетинати кордон пішки заборонено. В'їжджати на територію України можна тільки автомобілем. 

Чи будуть додаткові рейси для повернення в Україну?

Уряд продовжує робити все можливе, аби українці могли повернутися додому. Офіційну інформацію про можливість повернутися шукайте на сайті Мінінфраструктури та Держприкордонслужби.

Чи можна перетинати кордон на власному авто?

Так, на авто можна перетнути кордон України на в’їзд. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі тут. Щоб дізнатися про стан роботи пункту пропуску, просто наведіть на нього курсор миші, або скористайтеся фільтрами з правого боку від мапи. Щоб переглянути мапу в повноекранному вигляді натисніть на стрілочку в правому нижньому кутку мапи.

Альтернативна мапа ДержПрикордон служби

Чи можна виїжджати закордон?

Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, так само, як і при поверненні з-за кордону в Україну. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України. У разі невідкладної ситуації, виїхати та в'їхати можна через наявні пункти пропуску для автомобільного сполучення. 

Чи можуть іноземці виїжджати з України?

Іноземці та особи без громадянства можуть виїжджати з України. Кожен іноземний громадянин має звернутись до посольства своєї країни в Україні та повідомити про свій намір виїхати за межі України та обґрунтувати таку потребу. Більше питань та відповідей на сайті МЗС.

Коли іноземці зможуть в’їжджати на територію України?

Із 15 червня дозволено в’їзд для іноземців, які не є громадянами країн зі значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів. Крім того, з 15 червня відновиться робота пунктів пропуску та пунктів контролю в аеропортах.

Статус пунктів перетину дивіться тут.

Яким державним органом України здійснюється контроль за ціноутворенням на ринку авіаперевезень, включаючи випадки повернення громадян України в період епідемії?

Державне регулювання в галузі авіації та використання повітряного простору України провадиться згідно з вимогами Повітряного кодексу України. Наразі виконання рейсів можливе тільки для перевезення осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або з метою повернення громадян України та вивезення іноземних громадян з території України. Якщо громадянин України перебуває за кордоном і не має можливості повернутися додому, необхідно зареєструватися в системі «Друг» за посиланням Міністерства закордонних справ України:

Заходи, які вживаються іноземними країнами

Як дізнатися, чи іноземна країна дозволила в’їзд попри карантин?

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців.