0 800 505 840
0 800 60 20 19

Гаряча лінія 

microbe-blurred microbe

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу тимчасово закрили власні кордони та обмежили в’їзд іноземців. Такі ж рішення застосувала Україна, що сприяло проходженню епідемії за м’якшим сценарієм. Перелік держав із значним поширенням COVID-19


Які країни відкрили свої кордони для українців? 

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців. 

alblgegrsuschg
Албанія, Болгарія, Єгипет, Сербія, США, Чорногорія
— дозволяють в’їзд без будь-яких обмежень та тестування.
 
bs
Багамські острови
— необхідно отримати дозвіл на сторінці агентства подорожей Багамських Островів. По прибуттю показати результати негативного тесту, якому не більше ніж 10 днів. 

Tn
Туніс
— ПЛР-тестування по прибуттю та карантин від 7 до 14 днів.

tr
Туреччина
— українці проходитимуть на кордоні медогляд. Якщо виникнуть симптоми COVID-19, необхідно здати безкоштовний ПЛР-тест. Для в’їзду в країну потрібен страховий поліс на COVID-19. 

hr
Хорватія
— при перетині кордону необхідно показати негативний результат ПЛР-тесту, зроблений протягом останніх 48 годин до виїзду. Якщо без тестування - обов'язкова 14-денна самоізоляція

Також відкрили кордони для українців:

Північна Македонія, Білорусь, Велика Британія, Мексика, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови, Ліван, Словенія, Об'єднані Арабські Емірати, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко, Сент-Люсія, Йорданія, Колумбія, Нігерія, Гана, Бахрейн, Перу, Пакистан, Сан-Томе, Прінсипі, Уганда і ЦАР.

Перед купівлею квитків перевіряйте інформацію щодо умов в'їзду громадян України до інших країн. Зараз на територію ЄС можуть в’їжджати дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в'їзду.

Чи можна перетинати кордон пішки?

Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ. 

Чи можна перетинати кордон на власному авто?
Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі. 

Щоб дізнатися про стан роботи пункту пропуску, просто наведіть на нього курсор миші, або скористайтеся фільтрами з правого боку від мапи. Щоб переглянути мапу в повноекранному вигляді натисніть на стрілку в правому нижньому кутку мапи. Альтернативна мапа ДержПрикордон служби

Чи можна виїжджати закордон?
Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, самоізоляцію. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України. 

Чи можуть іноземці в’їжджати на територію України?

Від 28 вересня знову дозволено в’їзд іноземцям на територію України. Громадянам інших країн необхідно мати страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19.


Чи є альтернативи замість 14-денної самоізоляції?

Нові послаблення карантинних обмежень покликані зробити максимально комфортним перебування іноземців та українців що повертаються до України.Тому замість обов’язкової самоізоляції через додаток “Дій вдома” можна здати ПЛР-тест на наявність COVID-19. Якщо результат виявився негативним і людина не заражена - не потрібно проходити самоізоляцію.
Також можна достроково припинити самоізоляцію, здавши тест.

Яким державним органом України здійснюється контроль за ціноутворенням на ринку авіаперевезень?
Державне регулювання в галузі авіації та використання повітряного простору України провадиться згідно з вимогами Повітряного кодексу України. Якщо громадянин України перебуває за кордоном і не має можливості повернутися додому, необхідно зареєструватися в системі «Друг» за посиланням Міністерства закордонних справ України.

Перелік держав зі значним поширенням COVID-19

МОЗ розробив список країн, які за показниками захворюваності на COVID-19 розділено на “червону” та “зелену” зони. 

Прибуваючі із “зеленої” зони - не проходитимуть обсервацію. Ті, хто приїжджає з “червоної зони” можуть на вибір: встановити “Дій.Вдома” та провести 14 днів на самоізоляції, або здати тест на COVID-19 (не більше, ніж за 48 годин до перетину кордону), та за негативного результату не проходити самоізоляцію.  

Інформація щодо країн із значним поширенням COVID-19