microbe-blurred microbe

Для боротьби з епідемією було введено глобальний карантин: більшість країн світу вже відкривають власні кордони на в’їзд іноземців.

Уряд на час дії воєнного стану відмінив рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та відповідні обмежувальні протиепідемічні заходи в Україні.

23 березня 2022 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1236

Через зменшення захворюваності на COVID-19  країни змінюють правила в'їзду. Перед поїздкою обов’язково ознайомтеся з інформацією на інтерактивній мапі МЗС.

Урядом внесено зміни до Постанови КМУ від 9 грудня 2020 р. № 1236, якою запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19 (обов’язкові вимоги, яким мають відповідати документи про тестування та вакцинацію, щоб вони стали підставою для пропуску через кордон).

При “зеленому” рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ.

Для іноземців завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19, та одну із наступних позицій:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

У разі встановлення на території України іншого рівня епідемічної небезпеки перетин державного кордону України з будь-яких країн для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання є безперешкодним за наявності однієї із наступних позицій:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

За відсутності таких документів чи довідок особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.

Уряд спростив порядок перетину контрольно-пропускних пунктів з тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополь. Відповідну постанову ухвалили на позачерговому засіданні 29 грудня. 

Зміни передбачають скасування обмежень щодо реєстрації в електронному сервісі “Вдома” та звільняють від проходження самоізоляції чи обсервації  для українців, які будуть в’їжджати з тимчасово окупованих територій.

photo 2021 09 30 10 45 36Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинних норм для протидії поширенню коронавірус штаму Дельта.

COVID-сертифікат

Громадяни України можуть знову подорожувати без обмежень до країн Європи. ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate.

COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджує статус про вакцинацію. Сертифікат можна згенерувати в декілька кліків. Потрібно оновити застосунок у PlayMarket або AppStore. Потім у Дії треба натиснути "Послуги", вибрати пункт "COVID-сертифікати" та "Згенерувати сертифікат". Далі Дія.Підписом потрібно підписати заяву на передачу даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) до Дії.

Перевірити дійсність COVID-сертифіката можна буде за QR-кодом. У QR-коді закодований документ. В аеропорту, коли ви приїдете в іншу країну, у вас перевірять ваш фізичний закордонний паспорт. А також зчитають QR-код вашого COVID-сертифікату в Дії. Медичні і персональні дані не передаються в інші країни і розміщені тільки у власному телефоні та в ЕСОЗ.

Які країни відкрили свої кордони для українців? 

На сайті МЗС регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців. 

al

Албанія — Запроваджені у вересні 2021 року вимоги для всіх осіб, що в’їжджають на територію Албанії не застосовуються до громадян України які втікають від війни.
З 01.05.2022 знято обмеження на в’їзд у зв’язку з коронавірусом COVID-19.

bs
Багамські острови
— необхідно отримати дозвіл на сторінці агентства подорожей Багамських Островів. По прибуттю показати результати негативного тесту, якому не більше ніж 10 днів. 
blg
Болгарія - знято обмеження на в’їзд у зв’язку з коронавірусом COVID-19.

Flag of Azerbaijan.svg

Азербайджан - 14.04.2022 року Уряд Азербайджану прийняв постанову №152 відповідно до якої:

– скасовано вимогу надання сертифікату про негативний результат ПЛР-тесту, для в’їзду в Азербайджанську Республіку, а також під час переміщення внутрішніми рейсами.
З 15 квітня пасажирам, які прямують рейсовим автобусним маршрутом Баку-Нахічевань-Баку, що проходить через територію Ісламської Республіки Іран, не потрібно буде надавати документ, що підтверджує негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19.

Нагадуємо, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів Азербайджанської Республіки №9 від 13.01.2022 Україну внесено до переліку країн, громадяни яких без карантинних обмежень можуть в’їжджати  повітряним транспортом на територію Азербайджанської Республіки за наявності: дійсного закордонного паспорта; документу, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації (дві дози (одна доза у разі щеплення вакциною Johnson&Johnson та Sputnik Light);

Водночас, для іноземців, у тому числі, громадян України відповідно до рішення Оперативного штабу Кабінету міністрів Азербайджанської Республіки від 05.04.2020 продовжує діяти заборона щодо перетину сухопутних кордонів  Азербайджанської Республіки наземним транспортом.

 eg
Єгипет

Вакцинованим громадянам: Єгипетською стороною визнаються вакцини, схвалені ВООЗ і єгипетським лікарським агентством, за умови отримання другої дози двоетапної вакцини (AstraZeneca, Moderna, Pfizer-BioNTech, Sinopharm, Sinovac, Sputnik V) або отримання дози одноетапної вакцини (Johnson & Johnson) мінімум за 14 днів до прильоту.

Сертифікат має бути виданий англійською мовою, містити QR-код та не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок.

Невакцинованим громадянам: громадян, які прибувають без сертифікатів про вакцинацію, що відповідають вимогам єгипетської сторони, застосовуються такі умови в‘їзду:

Всі без виключення громадяни віком від 12 років, зобов’язані мати при собі сертифікат з негативним результатом ПЛР-тестуекспрес-тесту на АНТИГЕН, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, що відповідатиме таким вимогам:

– має обов’язково містити точну дату та час здачі тесту особою;– має бути виданий офіційною лабораторією, зареєстрованою у державі походження документу, та має містити печатку лабораторії, підпис лікаря та/або QR-код, що містить посилання на результат тесту на офіційному веб-сайті лабораторії;

– не має містити жодних виправлень, підтирань чи правок;

– має бути обов’язково зазначено, що особі було проведено тестування типу RT-PCR.

– має бути виданий англійською мовою.

– має містити точну інформацію про особу (Прізвище та Ім’я), якій належить тест.

Не приймаються сертифікати заповнені від руки.

В разі виникнення сумнівів щодо достовірності тесту, єгипетська сторона залишає за собою право на проведення повторного тесту по прильоту.

Перед вильотом рекомендовано зареєструватися на веб-порталі Міністерства охорони здоров’я та народонаселення Єгипту visitegypt.gov.eg та заповнити медичну форму.

Громадянам, які прибуватимуть до аеропортів курортних міст Хургада, Шарм ель-Шейх, Марса-Алам та Таба та не матимуть при собі згаданого сертифікату з негативним результатом ПЛР-тесту, буде дозволено провести ПЛР-тест/експрес-тест безпосередньо після прибуття в ці чотири аеропорти. Вартість ПЛР-тесту складатиме 30 дол.США, експрес-тест 15-20 дол.США

rs

Сербія.

Республіка Сербія дозволила в’їзд на свою територію та транзитний проїзд біженцям без довідки про повну вакцинацію чи негативного ПЦР-тесту.

us

США -

Кожному (окрім дітей до 18 років, громадян США, осіб, які мають дозвіл на постійне проживання або подорожують в США за імміграційною візою тощо) потрібно буде мати доказ про проходження повної вакцинації проти COVID-19 для подорожі в США авіаційним сполученням. З повним переліком виключень до цієї вимоги можна ознайомитись за посиланням: https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/proof-of-vaccination.htm

Також усі особи віком від двох років, незалежно від національності, громадянства чи статусу вакцинації, повинні пред’являти документи про негативний результат тесту на COVID-19, отриманий протягом одного дня (24 годин) до відправлення рейсу до США (негативний тест пред’являється, зокрема, представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс).


Tn

Туніс 

Для перетину туніського кордону подорожуючі віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації,
зобов’язані надати сертифікат/паспорт вакцинації, виданий
органами охорони здоров’я країни проживання. При цьому негативний ПЛР-тест або експрес-тест антиген від такої категорії осіб не вимагається.

Невакциновані або ті особи, які пройшли не повний курс вакцинації, для перетину туніського кордону мають надати негативний ПЛР-тест (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 48 годин до реєстрації на літак, або негативний експрес-тест антиген (із обов’язковим QR-кодом на бланку), здійснений за 24 години до реєстрації на літак.

Діти молодші 6 років від необхідності надання тесту звільняються.

Після прибуття до Тунісу в аеропорту необхідно здійснити експрес-тест антиген, якщо результат буде позитивним, то особи зобов’язані пройти обов’язкову самоізоляцію протягом 5-7 днів.

Перед вильотом до Тунісу потрібно обов’язково зареєструватися на сайті https://app.e7mi.tn , роздрукувати згенерований документ у двох примірниках, підписати їх та мати з собою.

Туніс визнає вакцини,  схвалені Європейською агенцією з лікарських засобів (EMA) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).  Водночас, на території Тунісу дозволений до застосування та визнається Sputnik V.

З 22 грудня 2021 року обов’язковим до використання на території Туніської Республіки є «Паспорт вакцинації». Згаданий документ видається громадянам Тунісу та особам, які знаходяться на території країни на законних підставах, віком від 18 років, які пройшли повний курс вакцинації. Крім цього, вказаний документ може бути оформлений усім іноземцям, які прибувають на територію Тунісу та мають відповідний сертифікат вакцинації, виданий іноземною державою. Паспорт має бути пред’явлений для відвідування:

– державних та приватних установ;

– навчальних закладів (дитячі садки, школи, ВНЗ тощо);

– медичних установ усіх форм власності;

– пенітенціарних закладів;

– закладів громадського харчування;

– туристичних місць;

– місць проведення масових заходів (розважальні заходи, релігійні заклади, конференції тощо).


tr
Туреччина

Режим тимчасового в’їзду дозволено.

З 01.06.2021 р. Туреччина запровадила нові правила в’їзду в країну. Для перетину турецького кордону необхідно виконати одну з умов (мати один із зазначених документів):

1)  Документ про вакцинацію від COVID-19, зроблений не раніше ніж за 14 днів до приїзду в країну (Туреччина визнає вакцини затверджені ВООЗ, а також ті, які використовуються в Україні на національному рівні);
2)  Документ, який засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 протягом останніх 6-ти місяців;
3)  Негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до приїзду;
4)  Експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2, зроблений не пізніше ніж за 48 годин до приїзду.
Діти до 6 років звільняються від цих зобов’язань.
Транзитні пасажири звільняються від цих зобов’язань.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

? З 15 березня 2021 року для в’їзду в Турецьку Республіку до країни авіаційним та морським шляхом, а також суходолом обов’язковим буде заповнення електронної форми (https://register.health.gov.tr/#) на сайті Міністерства охорони здоров’я Туреччини.
? Електронну форму необхідно заповнити за 72 години до прибуття в Туреччину. Заповнену форму необхідно буде роздрукувати або зберегти на смартфон чи інший девайс для пред’явлення представнику авіакомпанії перед посадкою на рейс.
?Пасажири без заповненої форми не будуть допущені на авіарейс, оскільки на її основі автоматично генеруватиметься HES-код.
? HES-код – це персональний код, запроваджений Міністерством охорони здоров’я Туреччини, для відстеження переміщення людей, які можуть бути інфіковані. За допомогою коду МОЗ Туреччини зможе зв’язатися з вами у випадку будь-якого контакту з пацієнтом, інфікованим Covid-19, під час вашої подорожі. Тому при заповненні форми важливо вказувати актуальний номер мобільного телефону.
☑️ Заповнену форму також перевірятимуть на кордоні Турецької Республіки. Якщо ви не заповнили форму або внесли завідомо неправдиву інформацію на вас можуть накласти адміністративні санкції, а також вам можуть заборонити в’їзд до країни.

hr

Хорватія —в’їзд дозволено.

Громадяни України – шукачі тимчасового захисту наразі мають право на в’їзд в Хорватію без сертифіката вакцинації.
Водночас, для в’їзду до Хорватії з туристичною метою радимо мати сертифікат вакцинації чи негативний результат тесту (тест на антиген чи ПЛР, який дійсний 48 год.) , у зворотному – епідеміологи мають право відправити подорожнього на 10-ти денну самоізоляцію.

chg

Чорногорія.

Для в’їзду до Чорногорії не потрібно підтвердження вакцинації або тесту, в’їзд вільний.  

  

Також відкрили кордони для українців (умови в'їзду):

Північна Македонія, Білорусь, Велика Британія, Мексика, Республіка Корея, Ірак, Іран, Афганістан, Південний Судан, Ефіопія, Сомалі, Кенія, Замбія, Танзанія, Бурунді, Сейшельські острови, Ліван, Словенія, Об'єднані Арабські Емірати, Ірландія, Мальдіви, Антигуа і Барбуда, Еквадор, Ямайка, Камбоджа, Коморські острови, Пакистан, Пуерто-Ріко, Сент-Люсія, Йорданія, Колумбія, Нігерія, Гана, Бахрейн, Перу, Пакистан, Сан-Томе, Прінсипі, Уганда і ЦАР.

Перед купівлею квитків перевіряйте інформацію щодо умов в'їзду громадян України до інших країн. Зараз на територію ЄС можуть в’їжджати дипломати та українці з робочими візами чи посвідченнями на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в'їзду.


Чи можна перетинати кордон пішки?

Так, проте не всі пункти пропускають пішоходів. Перед поїздкою варто ознайомитись з правилами перетину кордону на карті ДПСУ. 

Чи можна перетинати кордон на власному авто?
Так, на авто можна перетнути кордон України. Діючі пункти пропуску можна побачити на інтерактивній мапі. 

Щоб дізнатися про стан роботи пункту пропуску, просто наведіть на нього курсор миші, або скористайтеся фільтрами з правого боку від мапи. Щоб переглянути мапу в повноекранному вигляді натисніть на стрілку в правому нижньому кутку мапи. Альтернативна мапа ДержПрикордон служби

Чи можна виїжджати закордон?
Деякі країни починають послаблювати карантинні заходи та відкривають свої кордони для іноземців. Проте у багатьох країнах досі необхідно проходити 14-ти денну обсервацію, самоізоляцію. Тому Уряд рекомендує утриматися від поїздок за межі України. 
Водночас, порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, можуть бути введені і додаткові обмеження, які можуть діяти і на сьогодні.
З метою уникнення непорозумінь за кордоном рекомендуємо попередньо ознайомитись з певною інформацією за посиланнями:
https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973
https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=686
https://visitukraine.today/departure/ua
У зв’язку з вищевказаною застережною інформацією щодо можливих додаткових вимог до умов в’їзду та пропуску на територію іноземної держави – рекомендуємо звертатися до уповноважених органів відповідної держави запланованого в’їзду чи транзитного проїзду.

Чи можуть іноземці в’їжджати на територію України?

Дозволено в’їзд іноземцям на територію України. Громадянам інших країн необхідно мати страховий поліс, який покриває витрати на лікування COVID-19 та обсервацію, іноземний COVID-сертифікат, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях, або надати довідку негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону. 

Щодо в’їзду в Україну в період дії карантину

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.
Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України надають іноземцю, особі без громадянства дозвіл на перетинання державного кордону у разі в’їзду в Україну за умови:
1) наявності в нього дійсного паспортного документа;
2) відсутності щодо нього рішення уповноваженого державного органу України про заборону в’їзду в Україну;
3) наявності в нього в’їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;
4) підтвердження мети запланованого перебування;
5) наявності в нього негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції;
6) наявності іноземного COVID-сертифікату, що підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією чи кількома дозами вакцин, включених Всесвітньою організацією охорони здоров’я до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
7) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави або наявності в нього можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України - для громадянина держави, включеної до переліку держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та особи без громадянства, яка постійно проживає у державі, включеній до такого переліку.

Водночас, іноземці та особи без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на строк перебування в Україні.

Не вимагається даний поліс (свідоцтво, сертифікат):
- у громадян України;
- у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
- у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;
- у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;
- у членів екіпажів морських та річкових суден;
- у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України.

У випадку відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату), та/або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні державного кордону іноземцю та особі без громадянства.

У разі виникнення будь-яких інших питань пов’язаних з вимогами до цих полісів (свідоцтв, сертифікатів) рекомендуємо звертатися до МОЗ України або ознайомитись з інформацією на інформаційному порталі https://visitukraine.today/ua.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», самоізоляції підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перетинають державний кордон та прибули з держав або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):
- особи, які не досягли 12 років;
- особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
- особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
- працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;
- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
- інструктори збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України;
- діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
- особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
- особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Вдома» (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.
Строк самоізоляції становить 14 днів.

З додатковою інформацією щодо мобільного додатку можливо ознайомитись за посиланнями:

Як працює застосунок «Вдома»

Інструкція з використання застосунку "Вдома" 

Застосунок «Вдома» не знімає із самоізоляції.

Для осіб у яких є питання щодо ТОТУ Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим

На період дії карантину забороняється перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату) у іноземців та осіб без громадянства, та/або негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

У разі встановлення на території України «жовтого», «помаранчевого», червоного» рівня епідемічної небезпеки перетин КПВВ для громадян України є безперешкодним за наявності документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.
Якщо такий документ відсутній, особа має пройти самоізоляцію за допомогою застосунку “Вдома” або обсервацію у разі відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.
Припинити самоізоляцію така особа може відразу, отримавши негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пункті тестування на КПВВ.

Щодо АР Крим

На сьогодні питання перетинання адміністративної межі визначено Порядком в’їзду на тимчасову окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367: https://zakon.rada.gov.ua

В’їзд громадян України на ТОТ та виїзд з неї можливий через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а саме:
- паспорта громадянина України (у вигляді книжечки зразку 1992 року або у вигляді ID-картки зразку 2015 року);
- паспорта громадянина України для виїзду за кордон (не біометричного та біометричного);
- тимчасового посвідчення громадянина України;
- дипломатичного паспорта;
- службового паспорта;
- посвідчення особи моряка;
- посвідчення члена екіпажу.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України іноземців та осіб без громадянства та виїзд з неї здійснюються за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

Звертаємо увагу на можливі проблеми, які можуть виникати безпосередньо під час в’їзду до ТОТУ АР Крим та проходження контролю органів держави-окупанта.